• Logo
   • Kontaktuj nás:
    0915 314 699
    Po - Ne: 9:00 - 18:00
    info@nivadog.eu
   • 1 ks
    za 44.40 €
   Nivadog.eu

   Doprava od 48€ a na vybrané produkty ZADARMO

   Možnosti dopravy:

   • 123 kuriér
   • Packeta (po starom Zásielkovňa / zásielky do 5kg)
   • Osobný odber (Bytča)

   Možnosti platby:

   • Platobná karta
   • Prevod na účet
   • Dobierka
   • Hotovosť

   Výhody pre registrovaných zákazníkov! viac informácií

   TOVAR POSIELAME AJ DO ČR - INFO

    Recenzie od vás

   • MB
    Martina, Žilina     
    Odporúčam,doručenie hneď na druhý deň od objednania. Viackrát som už nakúpila a vždy spokojnosť.

   • JV
    Jana, Púchov     
    pravideľný nákup,pravideľná spokojnosť.

   • SA
    Svetlana, Turcianske Teplice     
    Ako vzdy vsetko prebehlo super . A co je dolezite , rychle dorucenie . A Maya velmi pekne dakuje za darcek .

   • ?
    Overený zákazník     
    Rýchle dodanie a komunikácia.
   Zobraziť ďalšie

   Proteínové gule Protein Ball majú priemer 35 mm a sú určené na ochranu a budovanie svalovej hmoty u psov v intenzívnej alebo silovej záťaži, a to vďaka dodaniu ľahko stráviteľných proteínov, vrátane špecifickej skupiny aminokyselín určených na ochranu svalových vlákien pred poškodením pri preťažení. Proteínová zmes nepochádza zo zdrojov pre ľudskú športovú výživu, ale ide iba o suroviny určené na intenzívnu výživu mäsožravých zvierat. Ide predovšetkým o hydrolýzou upravené proteíny (skrátenie bielkovinových reťazcov pre vysokú stráviteľnosť) z prirodzených surovín - rybieho mäsa, morského Krillu a hydinovej pečene. Stred gule je gélovej konzistencie a obsahuje pre psa vysoko výživné a hlavne chutné suroviny - pečeňový proteín, krilový proteín a bravčovú želatínu. Proteínové gule majú hrubozrnnú, mäkkú štruktúru a tmavo zeleno - hnedú farbu po surovinách. Olejnato mäsová vôňa je taktiež prirodzená z použitých surovín. Pre psov je táto zmes extrémne príťažlivá ako vôňou, tak aj chuťou a príjmu proteínovú guľu aj v strese, či inak pre nich nepriaznivých podmienkach - choroba, nechutenstvo, strach, nervozita, atď. Zmes neobsahuje Lepok - obilný proteín, Laktózu - mliečny cukor, ani hydinovú bielkovinu, čo sú pre mnohých psov alergény. Tiež je bez obsahu aróm, farbív, konzervantov a posilňovačov chuti! Všetko sú iba prirodzené vysoko kvalitné suroviny.

   Zloženie zmesi:  Základ zmesi tvorí mleté, extrudované krmivo Hovädzie Roastbeef (23%). Ďalej potom: Pečeňový proteín - hydrolyzát, Krillový proteín - hydrolyzát, súbor aminokyselín BCAA, Mikrobiálny proteín, súbor aminokyselín produkujúcich NO ( oxid dusnatý ), aminokyselina L-Glutamín, Rybí tuk, Pivovarské kvasnice, múčka z Vaječných škrupín, Rybí proteín LT94, Ryžová múka, Lecitín, Vaječný žĺtok, Sušené vajcia, morská riasa Kelpa, sladkovodné sinice Spirulina, Taurín, jablčná vláknina, Vitamín C, Beta Glukán, Kyselina D-Asparágová, Magnesium - organický horčík z mora. Biodox - probiotikum.

   Obsah živín v zmesi: Bielkoviny - 42%, Tuk - 18%, Popol - 9%, Vláknina - 3,6%, Škrob - 5%, Vlhkosť - 18%.

   Obsah doplnkových látok v 100 g Proteín Ball: BCAA - 3750 mg, amino NO-Komplex (Arginín, Ornitín, Citrulín) - 3750 mg, L-Glutamín - 3750 mg, Lecitín - 2000 mg, Vápnik - 2000 mg, Fos , vitamín C - 950 mg, Taurín - 950 mg, kyselina D-Asparagová - 500 mg, organický Horčík - 500 mg, Beta glukán 82% - 300 mg, probiotikum Biodox - 30 mg.

   Obsah dôležitých živín v 1 guli / 30 g: Bielkoviny - 12,6 g, Tuk - 5,4 g, BCAA - 1125 mg, amino NO-Komplex (Arginín, Ornitín, Citrulín) - 1125 mg, L-Glutamín - 1125 mg , Lecitín - 600 mg, Vápnik - 600 mg, Fosfor - 285 mg, vitamín C - 285 mg, Taurín - 285 mg, kyselina D-Asparagová - 150 mg, organický Horčík - 150 mg, Beta glukán 82% Biodox - 9 mg.

   Energetická hodnota v 100 g Proteínové gule: 2,6 MJ = 621 kcal, Hmotnosť 1 kusu = 28 - 30 g

   Možnosti použitia: Pre všetky plemená a veľkosti dospelých a predovšetkým zdravých psov bez poruchy činnosti obličiek a pečene, bez potravinových alergií, cukrovky, epilepsie, kĺbových porúch, ai. Ako bolo vyššie uvedené tuk a proteíny sú hlavným zdrojom energie pre psa. Proteínová "maškrta" je teda možnosťou ako pripraviť psa na vysokú záťaž, prípadne aj pre doplnenie energie a proteínov v priebehu dlho trvajúceho závodu či práce ( dlhšie ako 120 minút ) a pritom mu nezaťažiť zažívací trakt vysokým objemom potravy. Gule Protein Ball ale dokážu psa aj ľahko zasýtiť a zahnať u neho pocit hladu.

   Odporúčané dávkovanie:

   1.) Na osvalenie psa v aktívnom tréningu, pri veľmi intenzívnej záťaži, na prípravu na dlhodobý či nárazový silový výkon - pes vážiaci 25 - 30 kg, podávajte 3 ks proteínových gulí / 2x denne medzi jedlami. 2 kusy / 10 kg hmotnosti / deň.

   U psov zvyknutých na vysokoenergetickú stravu je možné pridať ešte 1 - 2 gule navyše - treba odskúšať znášanlivosť takej dávky, kedy sa začne na nižšom množstve a postupne sa dávka zvyšuje. Pre výrazné osvalenie psa treba pridávať proteíny aspoň 1 - 3 mesiace spolu s tréningovou záťažou. Pre potrebu nadobudnutia sily pred pretekmi aspoň 2 - 4 týždne pred štartom.

   2.) Pri vytrvalostných pretekoch alebo záťaži trvajúcej mnoho hodín až dni (psy záchranári, poľovné psy, maratóny, ai) je nutné pridávať proteiny pravidelne (cca po 2 hodinách / 1 kus / 8 - 10 kg psa / dávku) aj v ich priebehu, aby pes nestrácal toľko svalovej hmoty spaľovaním aminokyselín pre potrebu energie. Je tiež možné podávať napr. nižšiu dávku čo 1 hodinu ( 1 kus / 15 kg psa / dávku ) pre stabilnejšie udržiavanie hladiny energie, napr. pri celodennej intenzívnej záťaži - psy záchranári, poľovné psy, závody - maratóny, ai. upravte si ho podľa vlastných skúseností, aktuálnych okolitých podmienok - leto / zima, aktuálneho stavu psa - ako rýchlo "vädne", ai.

   3.) Pre regeneráciu po výkone: Po ukončení dlhodobej intenzívnej záťaže podávajte proteíny až za cca 2 hodiny po jej ukončení. Ihneď po záťaži, max. do 30 minút, podajte energetický doplnok Energy Ball s Maltodextrínom a aminokyselinami na ochranu svaloviny a obnovu glykogénu vo svaloch. Proteíny je dôležité podať psovi hlavne na noc pred odpočinkom, kedy je regenerácia najúčinnejšia. 1 kus / 8 - 10 kg psa / dávku.

   4.) Pre rekonvalescenciu chorých a vysilených psov, napr. po chirurgických zákrokoch, počas vyčerpávajúcej choroby, kedy vôbec alebo zle pes prijíma inú stravu. Pre nájdené, vysilené alebo týrané psy. Pri zníženej funkcii zažívacieho traktu alebo u starých psov, ktorí nechcú už prijímať tuhú stravu vďaka starobe a nechutenstvu. Nevhodné pre psy s chorými obličkami alebo pečeňou. Je potrebné odskúšať okamžitú znášanlivosť psom. Berte do úvahy, že je chorý a vysilený, začnite preto napríklad aj s polovičnou dávkou a tú postupne zvyšujte. Počiatočná vysoká dávka u chorého psa môže vyvolať silnú hnačku a ešte zhoršiť jej stav - zažívacie ústrojenstvo nemusí uniesť toľko koncentrovanej stravy naraz! Začnite dávkou 1 kus gule / 15 kg psa / dávku, a postupne zvýšte na 1 kus / 10 kg psa / dávku. Podávajte ale skôr podľa aktuálnej potreby psa, čo je nutné vysledovať. U malých psov pod 10 kg dajte len 1/2 proteínové gule.

    
   Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.