• Logo
   • Kontaktuj nás:
    0915 314 699
    Po - Ne: 9:00 - 18:00
    info@nivadog.eu
   • Môj profil
   • je prázdny
    za 0.00 €
   Nivadog.eu

   Doprava od 48€ a na vybrané produkty ZADARMO

   Možnosti dopravy:

   • GLS Kuriér
   • Packeta (zásielky do 5kg)
   • Osobný odber (Bytča)

   Možnosti platby:

   • Platobná karta
   • Prevod na účet
   • Dobierka
   • Hotovosť

   Výhody pre registrovaných zákazníkov! viac informácií

   TOVAR POSIELAME AJ DO ČR - INFO

    Recenzie od vás

   • PL
    Petra, Bojnice     
    nad mieru som spokojna s obchodom,s pani majitelkou hlavne,odporucam maximalne!.

   • Tomáš, Bratislava     
    Skvelé ceny, Skvelý tovar, Milá komunikácia, Rýchle dodanie.

   • PT
    Peter, Brezová pod Bradlom     
    Spokojnost zo vsetkym.

   • KM
    Kristína, Bratislava     
    Všetko super.
   Zobraziť ďalšie

   Energeticko - rehydratačná zmes je zložená iba zo surovín, ktoré sú veľmi dobre stráviteľné pre psov. Zmes je primárne určená na ochutenie vody tak, aby ju pes prijal aj v čase, keď nechce čistú vodu zjesť a tým ho donútiť zavodniť si organizmus dostatočným množstvom vody, ktorú v danom okamihu potrebuje napr. pre intenzívny výkon, v čase choroby, v strese , ai. V takýchto vypätých situáciách však iba voda psovi nestačí, potrebuje aj dostatočnú dávku energie, ľahko vstrebateľných iónov a živín pre správny chod celého organizmu. Pre rýchlu energiu pes nevie využívať priamo jednoduché cukry (glukózu) ako človek, ale pretvára ho v tele na glykogén, ktorý sa ukladá v jeho svaloch a následne uvoľňuje napr. pri vysokom fyzickom zaťažení psa. Glykogén sa skladá z veľkého množstva molekúl glukózy, spojených navzájom tzv. glykozidovými väzbami, ktoré sa postupne uvoľňujú počas záťaže, a rovnomerne zásobujú telo energiou. Najviac glykogénu je uložených u psa práve vo svaloch - asi 2/3 a potom v pečeni - asi 1/3. Jeho zásoba je pri veľkom zaťažení vyčerpaná asi po 20 - 40 minútach, podľa intenzity záťaže, pričom svalový glykogén sa využíva ako zdroj energie úplne prvý zo všetkých energetických zložiek, ktoré pes dokáže využiť (bielkoviny a tuk). Pokiaľ sa glykogén z organizmu vyčerpá, sú na prvom mieste ako nový zdroj energie použité bielkoviny zo svaloviny a až oveľa neskôr aj tuky. V takom prípade prichádza pes o svalovú hmotu a tým sa následne znižuje aj jeho ďalší výkon. Preto je nutné jeho telu dodávať pred intenzívnym výkonom dostatok glukózy a špecifických voľných aminokyselín, aby sa tvorili stále zásoby glykogénu a nedochádzalo k odbúravaniu svalových vlákien pri výkone a hlavne po ňom - pri regenerácii.

   Energetický rehydratačný iónový nápoj má sypkú, jemnú štruktúru a svetlo krémovú farbu po surovinách. Jemná, špecifická vôňa je prirodzená a pochádza iba zo surovín. Chuť je mierne sladkastá. Zmes neobsahuje arómy, posilňovače chuti, farbivá ani konzervanty. Rovnako žiadny palmový, kokosový alebo iný rastlinný tuk, neprirodzený pre organizmus psa. Ide len a iba o prirodzené suroviny blízke potrebe psa s vysokou mierou stráviteľnosti. Zmes je neprašná a ľahko sa rozpúšťa aj v studenej vode. Nebudete zalepení od lepivého prachu pri dávkovaní a príprave napr. v teréne, v aute a i. miestach, kde sa nedá umyť.

   Náš tip: odporúčame ideálne zmes rozmiešať v shakeri alebo rozhrkať v uzatvorenej fľaši či inej uztvorenej nádobe.

   Zloženie energetickej zmesi: Maltodextrín, Iónový mix minerálov a vitamínov, Pečeňový proteín, Sušené vajcia, hydrolyzovaný rybí proteín, Glukóza (Dextróza), hydrolyzovaný Sardinkový proteín, Vaječný žĺtok, Omega 3 a 6 NMK, Pivovarské kvasnice, Lecithin, morská riasa Kelp, aminokyseliny - Leucín, Isoleucín, Valín a L-Glutamín, rozpustná vláknina Psyllium, Vitamín C.

   Obsah živín v zmesi v neriedenom stave: Bielkoviny 24 %, tuk 13 %, vláknina 1,3 %, sacharidy celkom 47 %, popol 2,7 %. Vlhkosť 7,5%.

   Obsah hlavných účinných látok v 1 dávke ( 40 g ): Maltodextrín - 14.000 mg, Glukóza - 3.600 mg, Iónový mix - 5.000 mg, Lecitín - 900 mg, Kelpa - 750 mg, BCAA - 0,4 mg 400 mg, Vitamín C - 360 mg.

   Vitamíny v 40 g zmesi: E - 1 mg, B1 - 0,40 mg, B2 - 0,50 mg, B6 - 0,45 mg, B12 - 1,6 µg, C - 360 mg, Kys. listová - 12 µg, Kys. pantoténová - 1,60, mg, Niacín - 2,40 mg, Biotín - 13 µg.

   Minerálne látky v 40 g zmesi: Sodík - 15 mg, Draslík - 2,1 mg, Vápnik - 32 mg, Horčík - 1,7 mg, Chloridy - 4,8 mg, Železo - 0,3 mg, Mangán - 60 µg, Zinok - 0,39 mg, Jód - 45 µg.

   Energetická hodnota v 100 g suchej zmesi: 0,8 MJ = 192 kcal. V jednej dávke 40 g: 0,32 MJ = 76 Kcal

   Možnosti použitia: Energeticko - rehydratačný iontový nápoj je vhodný pre všetky aktívne plemená a veľkosti dospelých, zdravých psov bez alergií, cukrovky, epilepsie, kĺbových porúch a i. Neobsahuje: Lepok - obilný proteín, Laktózu - mliečny cukor, ani hydinový bielkovinu mnohé psy alergény. Neobsahuje ani pridané farbivá, arómy, posilňovače chuti a konzervanty. Táto zmes je preto vhodná aj pre psy alergické alebo citlivé na tieto látky. Nie je vhodné (skôr zbytočné) podávať túto zmes mini plemenám a neaktívnym zdravím psom.

   Dávkovanie pred záťažou - pretekom: Na každých 10 kg hmotnosti psa / 20 - 40 g energetickej rehydratačnej zmesi ( vrchovatá polievková lyžica = cca 20 g ). Pri vyššej záťaži sa držte hornej hranice dávkovania. Nič sa nestane aj keď dáte psovi viac, ide len o individuálnu znášanlivosť, ktorú musíte vopred odskúšať. Zmiešajte s vodou cca 15 ml vody / kg psa alebo podľa vašich skúseností, koľko je pes schopný naraz vypiť, premiešajte a prípadne ešte upravte podľa potreby. Zodpovedá to riedeniu cca 1: 5 - 6 / voda: zmes. Rozmiešanie ide veľmi ľahko, zmes sa veľmi dobre rozpúšťa aj v studenej vode. Ak máte čas, nechajte roztok cca 5 - 10 minút stáť. Psyllium začne na seba naberať vodu a roztok bude mierne hustnúť. Pri testoch sa ukazovalo, že pes potom takto mierne zahustenú vodu ešte lepšie prijíma.

   Podávajte už 1 - 2 dni pred výkonom / 2x denne, najlepšie medzi jedlami, pre 100% doplnenie zásob svalového glykogénu ( pes ho spaľuje aj v kľudovom režime ). Vždy a iba ako roztok, nikdy nie ako suchú zmes napr. ku krmivu! Hlavnú zavodňovaciu dávku potom dajte psovi cca 2-3 hodiny pred pretekmi. Alebo, keď pes dobre prijímal čistú vodu, tak mu podajte jednu dávku ako zdroj energie cca 40 - 60 minút pred štartom - to ale v menšom množstve vody, aby nemal pes plný žalúdok, takže použite menšie riedenie 1:3.

   U veľkých psov nad 40 kg sa neodporúča príliš prekračovať jednorazovú dávku 100 - 120 g, mohli by mať hnačku. Je potrebné také dávkovanie vopred a včas odskúšať pred závodmi či záťažou. Psy zvyknutí na vysoko energetickú stravu nemajú väčšinou s takou dávkou problém. Nie je potrebné dodržiavať striktne dávkovanie presne na gramy, skôr dajte zmesi do vody radšej trochu viac ako menej. Pri vysokom riedení vodou sa znižuje chutnosť, ale drvivá väčšina psov reaguje pozitívne aj na nízku koncentráciu.

   Použitie na rekonvalescenciu: Na účelné doplnenie zásob glykogénu je dôležité, aby bola energetická zmes tiež podaná max. do 30 minút po ukončení náročnej aktivity a pes mal cca 2 hodiny odpočinok. Pokiaľ by pes pokračoval ďalej v práci, bude energia z energetickej rehydratačnej zmesi prevedená pre priamu potrebu tela a nebude sa zásoba glykogénu vytvárať. Nie je to síce na škodu, ale na vytváranie glykogénu potom podajte roztok opäť po úplnom ukončení záťaže. Dávkovanie je rovnaké ako pred výkonom / na 10 kg hmotnosti psa / 30 - 40 g energetickej zmesi ( vrchovatá polievková lyžica = cca 20 g ).

   Je potrebné odskúšať znášanlivosť psa na použité suroviny v zmesi a zistiť aj individuálnu mieru dávkovania! Takže začnite na menších dávkach a postupne ich navyšujte. Aj preto, aby si pes zvykol na príjem silnej glycidovej dávky. Nie všetci psy budú na sacharidy ( maltodextrín, glukózu ) reagovať pozitívne, u niektorých sa môže objaviť intenzívna hnačka. V takom prípade prestaňte psovi nápoj podávať, počkajte až sa tráviaci trakt upokojí a potom to skúste s nižšou dávkou. Ak sa stav psa nezlepší, nedávajte psovi ďalšiu dávku, je asi citlivý na niektorú surovinu, ktorú rehydratačná zmes obsahuje. V takom prípade skúste použiť proteínový energetický doplnok na báze proteínov a tukov, ktorý neobsahuje žiadne formy cukrov.

    
   Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.