• Logo
   • Kontaktuj nás:
    0915 314 699
    Po - Ne: 9:00 - 18:00
    info@nivadog.eu
   • Môj profil
   • je prázdny
    za 0.00 €
   Nivadog.eu

   Doprava od 48€ a na vybrané produkty ZADARMO

   Možnosti dopravy:

   • GLS Kuriér
   • Packeta (zásielky do 5kg)
   • Osobný odber (Bytča)

   Možnosti platby:

   • Platobná karta
   • Prevod na účet
   • Dobierka
   • Hotovosť

   Výhody pre registrovaných zákazníkov! viac informácií

   TOVAR POSIELAME AJ DO ČR - INFO

    Recenzie od vás

   • KO
    Koloman, Banská Bystrica     
    Veľmi spokojný.

   • JV
    Jana, Púchov     
    Spoľahlivý obchod,využívam nákup pravidelne.

   • MD
    Miroslav, Bratislava     
    Lepšia cena, ochota, výborná komunikácia . Rýchle doručenie . Určite objednam aj na budúce .

   • EK
    Elena, Horná Streda     
    Velmi rychle doručenie.
   Zobraziť ďalšie

   Energetická zmes Energy Ball je určená ako doplnok výživy pre psov v záťaži. Základné proteínové aj tukové suroviny nepochádzajú zo zdrojov pre ľudskú športovú výživu, ale ide o suroviny určené na intenzívnu výživu mäsožravých zvierat alebo iné vhodné krmivárske doplnky pre výživu. Zmes je určená na rýchle obnovenie svalového glykogénu pri vysokom fyzickom zaťažení psa a na dodanie ľahko stráviteľných proteínov, vrátane špecifickej skupiny aminokyselín určených na ochranu svalových vlákien pred poškodením pri preťažení.

   Energy Ball (energetická guľa) je hutná, mäkšia zmes so stredne hrubou štruktúrou a tmavo žlto-hnedou farbou, vôňa je prirodzená po surovinách. Pre psov je táto zmes veľmi príťažlivá ako vôňou, tak aj chuťou a podľa našich doterajších poznatkov príjmu energetickú guľu aj v strese, či inak pre nich nepriaznivých podmienkach - nechutenstvo, vysilenie, nervozita, atď. Zmes neobsahuje Lepok - obilný proteín, Laktózu cukor, ani hydinovú bielkovinu, čo sú pre mnohých psov alergény. Tiež je bez obsahu aróm, farbív, konzervantov a posilňovačov chuti! Všetko sú iba prirodzené vysoko kvalitné suroviny. Zmes obsahuje suroviny ( sušené vajcia a sójový Lecitín ), ktoré môžu byť výnimočne pre citlivých jedincov alergénom.

   Zloženie energetickej zmesi: Maltodextrín, Sušené vajcia, hydrolyzovaný Pečeňový proteín, mikrobiálny proteín, sušený vaječný žĺtok, Pivovarské kvasnice, Glukóza (Dextróza), hydrolyzovaný rybí proteín, sójový Lecitín, aminokyseliny BCAA, L-Glutamin, extrudovaná ryžová múka, morská riasa Kelp, Vitamín C, Kurkuma.

   Obsah živín v zmesi: Bielkoviny 30%, Tuk 25%, Jednoduché cukry 12%, Škrob 5,5%, Popol 6%, Vláknina 4%, Vlhkosť 18%.

   Obsah doplnkových látok: Aminokyseliny BCAA 2,5%, L-Glutamín 2,5%, Lecitín 2%, Vitamín C 0,5%.

   Energetická hodnota v 100 g energetickej gule / 3 - 4 ks: 2,57 MJ = 614 kcal, 1 kus = 28-30 g

   Možnosti použitia:  Vhodné pre všetky plemená a veľkosti dospelých, zdravých psov bez alergií, cukrovky, epilepsie, kĺbových porúch ai. Energetický doplnok stravy Energy Ball je špeciálne navrhnutý a dlhodobo testovaný ako doplnok výživy pre psov v krátkodobej záťaži trvajúcej cca 30 - 120 minút. Napomáha rýchlemu obnoveniu zásob svalového glykogénu po náročnej práci, výcviku, tréningu či závodoch alebo na navýšenie jeho zásob v tele pred závodmi.

   Dávkovanie pred záťažou: Na každých cca 8 kg hmotnosti psa / 1 ks energetickej gule Energy Ball / v jednej dávke. Hmotnosť 1 ks gule = 28 - 30 g. U veľkých psov nad 50 kg sa neodporúča príliš prekračovať jednorazovú dávku 8 ks gulí - mohli by dostať hnačku. Dávkovanie gulí treba ale vopred odskúšať! Psy zvyknutí na vysokoenergetickú stravu nemajú väčšinou s veľkou dávkou problém. Nie je potrebné ani dodržiavať striktne dávkovanie presne na gramy, skôr dajte radšej trochu viac ako menej. Podávajte minimálne 1 - 2 dni pred výkonom / 2x denne, najlepšie medzi jedlami. Posledná dávka cca 30 - 45 minút pred štartom.

   Dávkovanie v priebehu záťaže: Ak ide o vytrvalú a dlhodobú záťaž - napr. psy záchranári v akcii, vytrvalostné preteky, poľovnícka činnosť - hony, ai, dôjde po čase k úplnému vyčerpaniu glykogénu zo svalov psa a jeho organizmus začne hradiť energiu rozkladom bielkovín zo svalových vlákien na voľné aminokyseliny a tak dochádza k znižovaniu výkonu až k úplnému vyčerpaniu pri značnej strate svalovej hmoty. V takom prípade je potrebné podávať energetické gule priebežne po cca 30 - 40 minútach, ale len po 1 - 2 kusoch alebo max. 3 gule u veľkých psov 30 - 40 kg. Veľa ale záleží na intenzite záťaže a skúsenosti chovateľa, ktorý sám už spozná, že začína byť pes vyčerpaný. V intenzívnej záťaži, napr. u záchranárskych psov alebo pri vytrvalostných závodoch je možné podávať aj niekoľko gulí v kratších časových intervaloch, opäť ale podľa vlastných skúseností chovateľa.

   Dávkovanie po záťaži - pre regeneráciu: Na účinné obnovenie zásob glykogénu a ochranu svaloviny je dôležité, aby bola energetická zmes podaná max. do 30 minút po ukončení náročnej aktivity a pes by mal byť cca 2 hodiny bez práce. Pokiaľ by pes nemohol byť v pokoji a pokračoval by ďalej v práci, bude energia zo zmesi prevedená pre priamu potrebu tela a nebude sa zásoba glykogénu vo svaloch vytvárať.

    
   Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.